Meczet na Ochocie otwarty. Niedługo pierwsze czytania Koranu

Po wielu latach i wielokrotnie przerywanych pracach, Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie został otwarty.

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. Fot. Wikipedia

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej. Fot. Wikipedia

Ośrodek to meczet, sale do nauki, sklep z orientalnymi artykułami oraz muzeum. Obecna tam ekspozycja „Powrót do serca islamu” opowiadać ma o pielgrzymce do Mekki.

Pierwsze zajęcia odbędą się z nauki języka i kultury arabskiej. Obdębą się także czytania Koranu. Meczet najbardziej oblegany będzie w piątki. Ostatni dzień pracującego tygodnia to dla Muzułmanów dzień święty.

Początkowo zakładano, że otwarcie nastąpi po dwóch latach od rozpoczętej w 2010 roku budowy. Po wielu protestach i problemach przesunięto otwarcie na 2013 rok, a następnie na święto Ramadanu w 2014 roku. Pierwsza firma, która podjęła się realizacji, Azbud, zbankrutowała. Druga, Elektrobudowa SA, wycofała się z projektu.

W czerwcu tamtego roku meczet został ostrzelany w broni pneumatycznej. Podobno strzelano z wielu różnych punktów. Imam komentował ten fakt słowami, że nie chciał oznajmiać tego nigdzie, ponieważ Islam negatywnie odbierany jest w Polsce i nie chciał znowu nagłaśniać sprawy meczetu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.