Medycy ze Szpitala Narodowego złożyli zawiadomienie do prokuratury!

Jak informuje TVN24.pl, medycy ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym złożyli zawiadomienie do prokuratury. Jak wyjaśniają, szpital MSWiA w Warszawie „sprzeniewierzył środki publiczne, które jako dodatek covidowy nigdy nie trafiły do personelu medycznego”.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Podczas pandemii koronawirusa uruchomiono na Stadionie Narodowym szpital tymczasowy. Pracował tam personel medyczny z całego kraju. Jak się dowiedział portal TVN24.pl, medycy nie otrzymali dodatków covidowych. W związku z tym postanowili złożyć zawiadomienie do prokuratury.

I tak 60 pracowników złożyło wezwanie do zapłaty, a 9 podpisało zawiadomienie do prokuratury. W złożonym zawiadomieniu tłumaczą, że szpital otrzymał środki na wypłatę dodatków i deklarował ich wypłatę w ofertach pracy, jednak ostatecznie nic nie otrzymali. Podkreślono, że szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym nie był „oddzielnym podmiotem ani zakładem leczniczym”, ale „komórką organizacyjną Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie”, który był odpowiedzialny za rekrutowanie do pracy personelu medycznego.

Innego zdania jest szpital MSWiA, który pytany przez TVN24 o zawiadomienie medyków poinformował, że nie dotarła do niego informacja w tej sprawie. Wyjaśnił też, że nie otrzymał z NFZ żadnych odrębnych środków na wypłatę dodatków covidowych dla personelu zatrudnionego w szpitalu tymczasowym i nie deklarował ich wypłaty w ofertach o pracę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c