MEN ogłasza walkę z homofobią w szkołach

Urszula Augustyn, rządowy pełnomocnik ds. bezpieczeństwa w szkołach przeprowadzała rozmowy z przedstawicielami Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej i Kampanii Przeciw Homofobii. Po dyskusji zapowiedziała, ze do szkół zostaną wprowadzone działania zwalczające dyskryminację w tym dyskryminację ze względu na orientację seksualną.

Fot. MEN

Fot. MEN

Działania odbędą się w szkołach na terenie całego kraju. Nie wiadomo jednak jak i skąd będzie pozyskiwany budżet na nie. Jeżeli zajęcia będą finansowane z budżetów lokalnych może się okazać, że największy nacisk na nie będzie prowadzony w dużych aglomeracjach, a więc m.in w Warszawie. Nie wiadomo jak te działania mają wyglądać, jednak pełnomocnik rządu mówiła wprost:

„Nie tylko widzimy problem, ale i chcemy z nim walczyć (…) chcemy wspierać nauczycieli, uczyć ich, mówić im wprost: reagujcie.”

Z kolei Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej w komunikacie prasowym poinformowało, że domaga się od Minister Edukacji Narodowej, aby ta powiedzenia wprost, ze w szkołach nie ma miejsca na dyskryminację, ze względu na orientację seksualną:

„Również w związku z tym kolejny rok szkolny ogłoszony zostanie także Rokiem Otwartej Szkoły – otwartej m.in. na różnorodność, na działania antydyskryminacyjne oraz na organizacje pozarządowe, które mają szkoły wspierać. Inauguracja Roku Otwartej Szkoły odbędzie się 1 września 2015 roku. Podczas spotkania przedstawiciele i przedstawicielki KPH i TEA zaproponowały, by w czasie inauguracji roku szkolnego Minister Edukacji Narodowej w szczególny sposób przypomniała, że w szkole nie ma miejsca na dyskryminację ze względu na jakąkolwiek przesłankę, w tym homofobię.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.