Metro na Gocław, Grochów i Kamionek. Nareszcie! Wielu mieszkańców czekało na to od lat!

W Warszawie powstanie trzecia linia metra. Taką decyzję, w ostatnich dniach, podjął Prezydent Rafał Trzaskowski. Mieszkańcom Grochowa, Gocławia i Kamionka obiecywano ją od lat. Plany niestety przesuwały się w czasie, aż do teraz. Po latach oczekiwań mieszkańcy usłyszeli dobrą wiadomość.

Fot. UM Warszawa

M3 połączy Pragę – Południe z centrum stolicy, a docelowo – także z Ochotą i Mokotowem. W pierwszym etapie, który zakończy się w 2028 roku, powstanie sześć stacji.

Tramwaje jadące z Ronda Wiatraczna i Gocławka do Centrum są w godzinach szczytu bardzo zatłoczone, a osoby starsze i rodzice z dziećmi mają niejednokrotnie problem, by dostać się do środka. Metro będzie ważnym odciążeniem istniejącej linii tramwajowej i doskonałym połączeniem z ważnymi węzłami komunikacyjnymi miasta.
„To nie była łatwa decyzja, bo sytuacja finansowa miasta jest naprawdę trudna. Warszawa musi jednak stać się nie tylko idealnym miejscem do pracy, ale także wymarzonym miejscem do życia. Budowa trzeciej linii metra ma tu kluczowe znaczenie, bo komunikacja jest jedną z najważniejszych usług jakie świadczymy naszym mieszkańcom.” – tłumaczy swoją decyzję Prezydent Rafał Trzaskowski.
W pierwszym etapie budowy linii M3 powstanie sześć stacji. Nowa linia zostanie poprowadzona z funkcjonującej już od kilku lat stacji Stadion Narodowy, która od początku była planowana jako węzeł przesiadkowy. Stamtąd M3 pojedzie na kolejne stacje: Dworzec Wschodni, Mińska, Rondo Wiatraczna, Ostrobramska, Jana Nowaka-Jeziorańskiego i stację Gocław. Oprócz tego powstanie też odgałęzienie prowadzące do Stacji Techniczno-Postojowej na Koziej Górce. Stacja Stadion Narodowy stanie się kluczowym węzłem komunikacyjnym prawobrzeżnej Warszawy, umożliwiającym przesiadkę do pociągów na dworcu PKP, linii autobusowych i tramwajów.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c