Metro warszawskie jak w Londynie. Nowy pomysł radnych
W związku z częstymi wypadkami wpadnięcia na tory w metrze, dwójka stołecznych radnych Marek Borkowski i Dariusz Lasocki wystąpiła z inicjatywą, aby nasze metro wzorem kolejek podziemnych w innych miastach świata wyposażyć w specjalne śluzy zabezpieczające przed takimi przypadkami. Znacie je pewnie z Londynu czy miast azjatyckich. Zabezpieczają one torowisko, a rozsuwają się jedynie wtedy kiedy przyjeżdża pociąg.
Radni napisali w tej sprawie do Prezydenta Warszawy postulując wprowadzenie takich śluz na początek na nowo powstających własnie stacjach na Woli i Targówku.
Radny Marek Borkowski przysłał nam również zdjęcia takich śluz z Seulu, gdzie są one nie tylko na wszystkich (dziewięciu) liniach metra, ale także na wszystkich stacjach kolejek podmiejskich.

Dziennikarka ekonomiczna i specjalistka od tekstów prawnych, była wykładowczyni akademicka Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka newsów gospodarczych i tekstów o prawie. Posiada dyplom z zakresu tłumaczeń prawnych i ekonomicznych. Warsztat naukowy wykorzystuje w codziennej pracy redakcyjnej, tworząc precyzyjne artykuły oparte na twardych danych. Jako jedna z nielicznych dziennikarek w branży, swoje teksty opiera na bezpośredniej pracy z zagranicznymi raportami finansowymi i aktami prawnymi, bez pośredników.
