Metro. Wykończenie nowych stacji to „Zbrodnia na estetyce ze szczególnym okrucieństwem”

„Zbrodnia na estetyce ze szczególnym okrucieństwem” – grzmią internauci, a do sprawy już odniosło się Metro Warszawskie. O co chodzi? O barierki ustawione nad wejściami do nowych stacji metra.O sprawie napisała stołeczna Gazeta Wyborcza:

„Niemiłosiernie krzywe barierki zamontowało Metro Warszawskie na ukośnych dachach wiat wejść do metra na Targówku. Wykazało się przy tym estetycznym analfabetyzmem takiej skali, że powinno mieć zakaz zajmowania się przestrzenią publiczną.” – pisze Michał Wojtczuk autor artykułu.

„To jest zbrodnia na estetyce, ze szczególnym okrucieństwem…” – przyznaje rację Pani Marta.

Do sprawy odniosło się już Metro Warszawskie:

„W związku z dyskusją, dotyczącą zabezpieczeń na zadaszeniach wejść na stacjach odcinka wschodniego w kierunku Bródna, informujemy:
1. Barierki na zdaszeniach stacjii to rozwiązanie architektów firmy ILF, Projektanta tego odcinka linii M2, a nie „pomysł” pracownika Metra Warszawskiego Sp. z o.o.
2. Spółka ma zastrzeżenia do zaproponowanego rozwiązania i prowadzi rozmowy z Generalnym Wykonawcą i architektem na temat estetyki rozwiązań
3. Elementy zabezpieczenia nie zostały dotychczas odebrane od Wykonawcy (termin komisji 24.08).


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.