Mężczyzna chciał zaatakować Sejm z atrapą broni. „Liczyłem się z tym, że zostanę zabity przez ochronę”

W połowie marca Przemysław M. planował dostać się do Sejmu przy pomocy atrap broni maszynowej. Mężczyzna ten w ubiegłym tygodniu wysłał listy z pogróżkami do włodarzy miast, a także byłego prezydenta Polski. Mężczyzna wynajmował lokal w Warszawie, gdzie zbierał pociski, listy zaadresowane do polityków oraz substancję, która miała poparzyć adresatów.

Mężczyzna zbierał atrapy broni, aby dostać się do sejmu. Podkreślił, że istniało ryzyko, że zostanie zabity przez funkcjonariuszy ochraniających budynek.

Przypomnijmy, że mężczyzna w ubiegłym tygodniu wysłał listy z pogróżkami do włodarzy miast:

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Krakowie przy współudziale funkcjonariuszy z Komendy Głównej Policji  i Komendy Stołecznej Policji, prowadząc intensywne czynności operacyjne wytypowali osobę odpowiedzialną za kierowanie gróźb pod adresem prezydentów kilku miast w Polsce, a także byłego prezydenta Polski. Listy z pogróżkami wpłynęły do kilku magistratów w Polsce.

Policjanci ustalili, że mieszkaniec Krakowa wytypowany o kierowanie gróźb, przebywa w Warszawie. Wczoraj, 4 marca br., rano, stołeczni policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Małopolski. Mężczyzna został przewieziony do Krakowa i osadzony w „policyjnym areszcie” w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 28-latek został wcześniej przebadany przez lekarza, który nie stwierdził przeciwwskazań do wykonywania z nim czynności procesowych.

Wstępne badania kryminalistyczne potwierdziły także fakt, że to zatrzymany wysyłał listy z pogróżkami. Zebrane dowody wskazują, że zatrzymany prawdopodobnie podejmowałby dalsze kroki w stosunku do włodarzy miast.

Dzisiaj, 5.03.br., zatrzymany 28-latek zostanie przesłuchany w prokuraturze i usłyszy zarzuty.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.