Mężczyzna, który w poniedziałek potrącił protestujące kobiety jest funkcjonariuszem ABW!

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, 44-letni mężczyzna, który w poniedziałek potrącił dwie protestujące kobiety, jest funkcjonariuszem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dziś ma zapaść decyzja jakie usłyszy zarzuty, o ile takie usłyszy. 

Fot. YouTube

Potrącenie miało miejsce w poniedziałek na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Goworka. We wtorek nastąpiło zatrzymanie sprawcy. Jest nim 44-letni mężczyzna. Jak dowiedziało się tvn24.pl z dwóch niezależnych od siebie źródeł, zatrzymany jest funkcjonariuszem ABW. Ich siedziba znajduje się kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

Potrącone kobiety nie doznały poważnych obrażeń, jednak jedna z nich została zabrana do szpitala.

Zarówno rzecznik policji, jak i rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych nie skomentował w rozmowie z portalem informacji, jednak jak zapewnia informator TVN, policyjny śledczy, pod nadzorem prokuratury, analizują wszelkie dowody z wypadku.

„Nie zapadły jeszcze decyzje, jakie konkretnie zarzuty zostaną mężczyźnie przedstawione. Jedna z branych pod uwagę kwalifikacji prawnych czynu to artykuł 160 Kodeksu karnego, czyli narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi pozbawienie wolności do trzech lat.”

-przekazuje portal tvn24.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c