Mężczyzna skoczył do Wisły. Nie żyje

W ciągu 6 minut od powiadomienia o płynącym z nurtem rzeki mężczyźnie, policjanci rzeczni wyłowili go na pokład motorówki. Natychmiast też jeden z nich musiał podjąć czynności reanimacyjne z uwagi na brak czynności życiowych. Do akcji przyłączył się też ratownik Borkoś na motoambulansie. Ciągła reanimacja sprawiła, że mężczyzna odzyskał tętno zanim do portu przybyło pogotowie ratunkowe. Niestety mimo pomocy mężczyzna zmarł. Tragiczną informację potwierdza stołeczna policja. 

Fot. Komisariat Rzeczny Policji

8 marca o godzinie 14.55 do komisariatu rzecznego wpłynęła informacja od operatora CPR o osobie, która skoczyła z Mostu Poniatowskiego. Na ratunek ruszył patrol motorowodny w składzie sierż. sztab. Paweł Skiba i sierż. sztab. Przemysław Woźniak. W ciągu zaledwie 5 minut silny nurt Wisły sprawił, że policjanci zauważyli go kilometr od miejsca wpadnięcia. Bezwładnie unoszone ciało policjanci wyłowili na wysokości wejścia do Portu Praskiego.

Wyłowiony mężczyzna nie wykazywał czynności życiowych. Jeden z policjantów natychmiast podjął masaż serca, który nieustannie kontynuował aż do spłynięcia do portu. Do akcji przyłączył się też ratownik Borkoś na motoambulansie. Mężczyzna odzyskał tętno i został zabrany do szpitala na oddział ratunkowy, gdzie zapewne dalej trwała walka o jego życie i zdrowie z uwagi na duże wychłodzenie organizmu.

Od momentu powiadomienia o zdarzeniu do przekazania mężczyzny na szpitalny oddział ratunkowy minęło 40 minut. Policjanci i ratownicy medyczni walczyli o każdą minutę podczas ratowania mężczyźnie życia. W ratownictwie bowiem istotna jest tzw. „złota godzina” – czas od wystąpienia dla życia zagrożenia do momentu udzielenia specjalistycznej, niezbędnej pomocy medycznej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c