Miał wymienić konfesjonały, odda pieniądze dla lekarzy!

Ksiądz Witold Baczyński, proboszcz parafii p.w. Świętego Józefa Robotnika w Wałbrzychu, postanowił, że środki odłożone na renowację konfesjonałów przeznaczy na pomoc służbie zdrowia.

Jak wspomniał proboszcz, wśród swoich znajomych ma wielu pracowników służby zdrowia, w tym lekarzy i pielęgniarek. Stąd też doskonale zdaje sobie sprawę, z jakimi brakami mierzą się szpitale w kontekście walki z koronawirusem.

Jak zaznaczył duchowny, nie będzie organizowana żadna zbiórka, a pieniądze przekaże bezpośrednio z funduszy, które wstępnie przeznaczył na odnowę konfesjonałów. W ten sposób chce przyczynić się do zwiększenia wyposażenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wałbrzychu.

Proboszcz Baczyński dał się poznać jako orędownik wychodzenia z inicjatywą. Kilkanaście dni temu, po tym jak weszło w życie ograniczenie liczby wiernych w kościołach, zorganizował „epidemiczną kolędę”, przemierzając samotnie osiedlami i błogosławiąc ludziom oczekującym w oknach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c