Miasto pomoże warszawskim restauracjom! Przyjęto uchwałę!

Stołeczni radni poparli projekt prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w sprawie zwolnienia restauratorów z jednej raty za koncesję na alkohol. Właśnie przyjęto w tej sprawie uchwałę. 

Fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

W związku z nieustającą pandemią koronawirusa, miasto postanowiło pomóc branży gastronomicznej, która stacjonarne zamknięta jest już od listopada. Od tego czasu zamówienia realizowane są jedynie w opcji na wynos lub z dostawą.

Inicjatorem projektu był prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Jak się właśnie okazało, stołeczni radni również poparli jego pomysł i przyjęli uchwałę w tej sprawie. Zgodnie z nowym przepisem, przedsiębiorcy będą zwolnieni z jednej raty za koncesję na alkohol. CI, którzy opłacili już kwotę za cały rok, otrzymają zwrot 1/3 tej sumy. Przepis nie będzie jednak dotyczył handlujących alkoholem do spożycia poza jego miejscem sprzedaży.

Ma to pomóc branży, która znacząco ucierpiała na pandemii COVID-19. Dzięki temu łatwiej będzie się utrzymać na rynku, a także zapewnić dalsze miejsca pracy i szybszy powrót do normalności.  Podobne rozwiązania wprowadzane są również w innych polskich miastach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c