"Miasto zwycięskie, miasto mocarne". Nowa, piękna piosenka o Powstaniu Warszawskim

Im bliżej do rocznicy Powstania Warszawskiego, tym więcej mówi się o uczczeniu pamięci poległych i pamięci największego lokalnego zrywu w historii Polski. Poza oficjalnymi zapowiedziami mamy również piękne inicjatywy warszawiaków. Tak jest i tym razem. Polish Song Book, czyli inicjatywa Mateusza Drozdowskiego i Arkadiusza Świerskiego, wykonała piękną piosenkę o Powstaniu Warszawskim.

Piękne słowa i piękna muzyka. Nie zgadzamy się również z opiniami pojawiającymi się przy każdej takiej inicjatywie, że należy czcić tylko zwycięskie inicjatywy zbrojne. Te, które były kształtują nas takimi, jakimi jesteśmy i stanowią naszą tożsamość narodową. Należy oddać cześć tym, co polegli i tym, którzy mieli nadzieję. A jeżeli komuś się to nie podoba? Cóż, zawsze może jechać tam, gdzie ludzie nie pamiętają o historii miejsca w którym żyją, pracują i zakładają rodziny. Bez historii, bez tożsamości.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.