Michał Dworczyk: „Obchody rocznicy smoleńskiej na pewno się odbędą”

Szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie na antenie Radia Zet potwierdził, że w tym roku obchody rocznicy smoleńskiej na pewno się odbędą. Nie wiadomo jednak w jakiej dokładnie formie będą mieć miejsce. Zaznaczył także, że będą ograniczone przepisami sanitarnymi.

Fot. Warszawa w Pigułce

Gościem porannego programu na antenie Radia Zet był dziś szef KPRM. Michał Dworczyk pytany był między innymi o obowiązujące w Polsce obostrzenia, a także o zbliżająca się rocznicę katastrofy smoleńskiej. Jak przyznał, obchody na pewno się odbędą.

Inną kwestią jest natomiast ich forma. Wszystko zależy od sytuacji pandemicznej w kraju i warunków, które na to pozwolą. Dworczyk podkreślił, że pewno będą obowiązywać przepisy sanitarne, choć nie wyjaśnił o jakie dokładnie chodzi. W ubiegłym roku obchody odbywały się normalnie, co wzbudziło duże kontrowersje. Wtedy media obiegły zdjęcia kilkunastu przedstawicieli władzy, którzy uczestniczyli w obchodach, choć formalnie obowiązywał wówczas zakaz zgromadzeń.

Przypomnijmy, obecne restrykcje potrwać mają do 9 kwietnia 2021 roku. Kiedy rząd ogłosił tę decyzję, pojawiły się głosy, że data nie jest przypadkowa. Prawo i Sprawiedliwość jednak podkreśla, że jeśli sytuacja pandemiczna związana z trzecią  falą COVID-19 nie ulegnie poprawie, obostrzenia zostaną przedłużone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c