Michał Dworczyk ws. Narodowego Programu Szczepień: „Decyzja o szczepieniu ozdrowieńców jeszcze nie zapadła”

Wczoraj podczas konferencji szef KPRM ogłosił, że rząd rekomenduje, aby ozdrowieńcy otrzymali tylko jedną dawkę szczepionki. Wieczorem w programie na antenie TVN24 przekazał natomiast, że ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. 

Fot. Shutterstock

Wczoraj podczas konferencji prasowej szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapowiedział, że rząd chce wydać rekomendacje dotyczące szczepień osób, które już przeszły zakażenie koronawirusem. Miałoby się to stać po sześciu miesiącach po chorobie. Co ważne, takie osoby miałyby zostać zaszczepione tylko jedną dawką preparatu.

Wieczorem jednak Michał Dworczyk pytany na antenie TVN24 o szczegóły decyzji, zaznaczył, że taka decyzja jeszcze ostatecznie nie zapadła. Dodał, że Rada Medyczna wydała sześć rekomendacji, w tym jedną dotyczącą odroczenia szczepienia ozdrowieńców o sześć miesięcy od momentu zachorowania.

Jednak jeśli o nią chodzi, wciąż są przygotowywane odpowiednie dokumenty, które będą podstawą prawną do wprowadzenia takiej zmiany.

„W tej jednej kwestii, czyli szczepienia ozdrowieńców jedną dawką, wpłynęła dodatkowa opinia rady waksynologicznej przy ministrze zdrowia, która wskazała, że w części krajów są prowadzone nad tym jeszcze badania i rekomendacja, żeby jeszcze przeanalizować ten problem.”

-wyjaśnił szef KPRM.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c