Mieszkańcy Bielan walczą z pluskwami

Bloki przy ul. Szegedyńskiej 13a przeżywają ostatnio atak pluskiew. Owady szybko się rozmnażają i rozchodzą po kolejnych mieszkaniach. Zdesperowani mieszkańcy wyrzucają wszystko na śmietnik.

Pluskwa. Fot. Piotr Naskrecki, domena publiczna

Pluskwa. Fot. Piotr Naskrecki, domena publiczna

Lokatorzy mówią nam, że dezynsekcja była przeprowadzana na zlecenie ZGN-u tylko na zewnątrz, a nie wewnątrz mieszkań. Chodziło głównie o wentylację, dzięki której robaki poruszają się pomiędzy lokalami. Burmistrz, w rozmowie ze stołeczną Gazetą wyjaśniał wcześniej, że prawie połowa z mieszkańców odmówiła udostępnienia mieszkań. Tym samym druga połowa, która nie chce mieszkać z robakami, pozostaje z problemem sama.

Pluskwy to bardzo nieprzyjemne owady. W przeciwieństwie do np. prusaków, nie żywią się odpadkami i jedzeniem, a ludzką krwią. Ugryzienia bolą i swędzą. Najczęściej owady zagnieżdżają się tam, gdzie człowiek przybywa przez większość czasu. Idealne są dla niego kanapy i łóżka.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.