Mieszkańcy Targowej nie mogą spać przez… metro

Mieszkańcy niższych pięter bloków na Targowej skarżą się na II linię metra przez którą nie mogą spać. Pociągi kursują 5:00 do 0:40 pod poniedziałku do czwartku i w niedziele oraz od 5:00 aż do 3:00 w piątki i soboty.

DSC_1234

Fot. Warszawa w Pigułce

Problem po raz pierwszy pojawił się w lutym, kiedy zaczęto testować nową linię metra. Mieszkańcy już wtedy narzekali na potworny, dudniący hałas, który nie daje im spać. Ich zdaniem problemem jest nie tylko dźwięk, ale także i wibracje, które doprowadzają do pękania konstrukcji bloków.

Metro Warszawskie zamówiło ekspertyzy. Na ich wyniki przyjdzie nam jednak poczekać. Kiedy pojawiły się sygnały o hałasie uspokajano mieszkańców, ze II linia posiada najnowsze systemy tłumiące nieprzyjemne dźwięki. Podobnego problemu nie mają np. mieszkańcy Świętokrzyskiej, pod którą także przeprowadzone jest metro. Jeżeli wyniki ekspertyz wyjdą niekorzystnie wtedy należy będzie zainstalować dodatkowe systemy. Pytanie tylko czy nie spowoduje to zamknięcia dwóch stacji? Czekamy na odpowiedź od warszawskiego metra, któremu zadaliśmy to pytanie.

[AKTUALIZACJA] Metro Warszawskie mówi, że za eksploatacje metra jest odpowiedzialny Urząd Dzielnicy Praga Północ, który nawet zorganizowało spotkanie w tej sprawie. Zwrócimy się z prośbą o wyjaśnienia do Urzędu Dzielnicy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.