Mieszkańcy Ursynowa zmuszeni byli słuchać nabożeństwa z megafonu. Rozgorzała dyskusja

„Dzisiaj w południe było słychać szczekaczkę transmitującą mszę z kościoła przy Kazury.” – pisze Pani Krystyna na grupie mieszkańców Ursynowa.

Fot. Pixabay

„Nagłośnienie niosło się na całą ulicę Stryjeńskich aż drugą stronę Braci Wagów. W związku z tym mam pytanie, jakie jest cel takiego nagłaśniania i czy wierzący nie powinni raczej modlić się w kościele, nie zakłócając spokoju tym, którzy akurat nie chcą tego słuchać. Czy ksiądz w ogóle ma prawo do takiego nagłośnienia mszy odbywającej się przecież w budynku kościoła i kto udzielił w tym wypadku takiego pozwolenia.” – pyta Pani Krystyna.

„Jeżeli to będzie się powtarzać to radzę to konsekwentnie zgłaszać odpowiednim służbom. Ja w ten sposób co niedziela zwalczam parkowanie na chodniku i przystanku pod kościołem na Dereniowej róg Indiry Gandhi. Polecam aplikację 19115 i wysyłanie w niej zgłoszeń wraz ze zdjęciami” – poleca Pan Grzegorz.

„Wcale-nie-lekka przesada z tym nagłośnieniem. Chwilami można się poczuć jak w jakiejś Turcji” – potwierdza Pan Mateusz.

„Brawo 👏Krystyno za odwagę, też mi to zakłócało moje jesteśstwo😀” – pisze Pani Urszula. 

Jednak są tacy, którzy nie rozumieją problemu:

„Ciekawe kiedy ludzie zaczną się domagać pozwoleń na chodzenie chodnikiem, na stukanie obcasami i na zbyt głośne oddychanie.” – pisze Pan Antoni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c