Mieszkańcy: W nowych strefach płatnego parkowania na Ochocie i Żoliborzu zniknie nawet 50 proc. miejsc

Mieszkańcy informują, że po pierwszych konsultacjach społecznych z ZDM wynika, że na Ochocie i Żoliborzu zlikwidowane zostanie 50 proc. miejsc. Dodatkowo nawet kilkadziesiąt ulic zostanie przerobione na jednokierunkowe.

Fot. Karol Serewis / East News

Przypomnijmy, że decyzje podjęte przez Radę Warszawy są badane przez prokuraturę m.in. podwyżka cen za postój, opłata za drugie auto 1200 złotych oraz kara 250 złotych za brak biletu, która jest nieadekwatna do mandatu za brak biletu w komunikacji miejskiej.

Od następnego roku, aby wyrobić abonament będzie obowiązkowe zameldowanie w obszarze strefy płatnego parkowania oraz rozliczanie podatku w Warszawie.

  • Na Ul. Trentowskiego obecnie stoi 24 samochodów – docelowo będzie miejsce dla 2!
  • Na pl. Henkla (który zamieniono na Rondo!) stało 30 samochodów – będzie 0 miejsc parkingowych!
  • Na reszcie ul. Wyspiańskiego do Al. Wojska Polskiego w chwili obecnej jest 120 miejsc – będzie 64!

Szef ZDM Łukasz Puchalski sam informuje, że wszystko dąży do tego, aby ograniczyć ilość samochodów m.in. dając podwyżkę 1200 złotych na drugie auto, ma to kierowcę zniechęcić do posiadania tego drugiego pojazdu.

Decyzję o ostatecznym wprowadzeniu tych stref podejmuje prezydent Warszawy, a następnie głosowanie Rady Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c