Mieszkańcy Woli będą niezadowoleni. Zmiana trasy popularnego autobusu od poniedziałku

Mieszkańcy warszawskiej Woli mogą przygotować się na niemałe perturbacje w komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 12 lutego, popularna linia autobusowa 103 ulegnie zmianie – jej trasa zostanie skrócona, co niewątpliwie wywoła falę niezadowolenia wśród pasażerów korzystających z tej linii na co dzień.

Fot. Warszawa w Pigułce

Autobusy linii 103, które dotychczas docierały bezpośrednio do Dworca Zachodniego, od tej pory będą kursowały na trasie skróconej do przystanku Brylowska. Powodem tej zmiany są prowadzone prace wodociągowe na ulicy Tunelowej.

Nowa trasa linii 103 prezentuje się następująco:
– w kierunku Dworca Zachodniego: Metro Młociny – … – Brylowska – Brylowska 01
– w kierunku Metra Młociny: Brylowska 01 – Brylowska – Prądzyńskiego – Kolejowa – Przyokopowa – Karolkowa – Kasprzaka – Płocka – … – Metro Młociny.

Zawieszenie przystanku Dworzec Zachodni (Tunelowa) i innych kluczowych punktów, takich jak Kolejowa, Brylowska 02 czy Krzyżanowskiego 02, może znacząco utrudnić codzienne dojazdy. Alternatywne ścieżki dojazdu i dodatkowy czas potrzebny na przesiadki lub dalszą część trasy pieszo, to wyzwania, z którymi będą musieli się zmierzyć pasażerowie.

Ta nieoczekiwana zmiana w komunikacji miejskiej z pewnością wywoła frustrację i może wpłynąć na codzienne plany wielu osób. Zachęcamy mieszkańców Woli do zapoznania się z aktualnymi rozkładami jazdy oraz dostępnymi alternatywnymi środkami transportu, by jak najmniej odczuć skutki tych tymczasowych niedogodności.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]