Minął miesiąc od wprowadzenia nowych przepisów. Jest bezpieczniej?

Minął miesiąc od wprowadzenia nowych przepisów ruchu drogowego. To dobry moment na podsumowanie i odpowiedź na pytanie: czy jest bezpieczniej czy to tylko kolejna próba załatania dziury budżetowej poprzez mandaty?

Fot. policja

Fot. policja

Policja porównała miesięczny okres po wprowadzeniu przepisów z miesięcznym okresem przed ich wprowadzeniem. Od 18 maja do 17 czerwca na polskich drogach zginęło 189 osób. W okresie od 17 kwietnia do 17 maja liczba ofiar to 208. Spadła też liczba rannych. To znacząca różnica, ponieważ wypadki utrzymywały się mniej więcej na tym samym poziomie co miesiąc.

Według znowelizowanych przepisów prawa o ruchu drogowym, za przekroczenie prędkości o 50 km/h kierowca traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W całej Polsce zabrano już 2392 prawa jazdy. Najnowsze ogólnodostępne dane Komendy Stołecznej Policji mówią o 115 prawach jazdy, jednak pochodzą z końca maja. Zapewne liczba ta się potroiła, bo dotychczas stołeczni policjanci zabrali najwięcej praw jazdy ze wszystkich polskich miast.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.