Minister edukacji o podwyżkach dla nauczycieli. Ile wyniosą?

Podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w KPRM pojawił się Mateusz Morawiecki oraz Przemysław Czarnek. Minister mówił między innymi o podwyżkach dla nauczycieli, które są przygotowywane. Ile wyniosą?

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyły się w Kancelarii Premiera Rady Ministrów uroczystości, podczas których głos zabrał Mateusz Morawiecki oraz Przemysław Czarnek. Na początku premier mówił o tym, jak ważna jest szkoła i bezpośredni kontakt, o czym można było przekonać się podczas pandemii COVID-19, kiedy placówki przeszły na nauczanie zdalne. Zwrócił też uwagę na fakt, że dziś źródła informacji są wszędzie, jednak to nie wystarcza aby kształtować postawy czy charaktery.

Zarówno premier i minister edukacji podziękowali nauczycielom za codzienne zaangażowanie nauczycieli w kształcenie i wychowanie młodzieży. Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, to wszystko przyczynia się do budowania lepszej Polski.

„Dziękuję za bardzo trudny rok. Wszystkiemu państwo stawiliście czoła, wszystkie trudności pokonaliście i dzięki temu ta przykra konieczność – nauka zdalna – jednak przyniosła efekty, bo nauka była kontynuowana w tych trudnych okolicznościach pandemicznych we wszystkich szkołach.”

– mówił natomiast Przemysław Czarnek. Minister dodał, że na nauczycieli czekają podwyżki wynagrodzeń. I tak nauczyciel wchodzący do zawodu z przeciętnego wynagrodzenia 3,5 tysiąca będzie miał blisko 5 tysięcy złotych, a nauczyciel dyplomowany z przeciętnego wynagrodzenia 6,5 tysięcy będzie miał 8 tysięcy złotych. Szef MEiN podkreślił również, że pieniądze przeznaczane przez rząd na inwestycje oświatowe są gigantyczne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c