Minister edukacji optymistycznie o powrocie dzieci do szkół! Kiedy to się stanie?

Minister edukacji i nauki pytany w Polskim Radiu o powrót dzieci do szkół przekazał, że w tej sprawie pozostaje wciąż optymistą. Jego zdaniem już po świętach wielkanocnych można będzie podejmować pierwsze decyzje. 

fot. Pexels

Większość dzieci w Polsce wciąż kontynuuje naukę zdalną. Wyjątkiem są dzieci odbywające naukę w klasach I-III w szkołach podstawowych. Jednak w województwach objętych lockdownem, również one mają zajęcia online. Kiedy rząd planuje całkowity powrót do szkół?

Na to pytanie odpowiedział dziś na antenie Polskiego Radia Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki zaznaczył, że jest w tej kwestii optymistą i po Wielkanocy będą prowadzone rozmowy o konkretnych terminach powrotu do nauki stacjonarnej.

„Trzecia fala jest widoczna, ale lepiej, że występuje teraz niż za miesiąc, bo jeśli zachowamy odpowiedzialność społeczną, to jestem optymistą, że po Wielkanocy będziemy mogli rozmawiać o powrocie do nauki stacjonarnej w pozostałych klasach.”

-wyjaśnił minister. Zaznaczył też, że w klasach I-III i w przedszkolach frekwencja utrzymuje się na poziomie około 90%, a to bardzo dobry wynik.

Póki co, do 14 marca, uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpostawowych uczą się dalej zdalnie. Natomiast szkoły wyższe podjęły już decyzję, że do końca letniego semestru zajęcia, oprócz kilku wyjątków, będą także odbywać się na odległość.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c