Minister finansów potwierdza zmiany podatkowe!

Minister finansów Tadeusz Kościński podczas konferencji poświęconej zmianom podatkowym w Polskim Ładzie potwierdził, że główną zmianą będzie rozliczanie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś Ministerstwo Finansów przekazało pakiet podatkowy po konsultacjach społecznych. Podczas konferencji prasowej Tadeusz Kościński potwierdził zmiany podatkowe, najważniejsza z nich to nowe rozwiązania rozliczania składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Wzrasta 10- krotnie kwota wolna od podatku. Natomiast nie będzie podatku od minimalnego wynagrodzenia.

Jan Sarnowski, zastępca Tadeusza Kościńskiego dodał, że w stosunku do pierwotnych planów, nie zmieni się kwota wolna od podatku, która wyniesie 30 tysięcy złotych, drugi próg podatkowy, który wyniesie 120 tysięcy złotych oraz to, że składka zdrowotna w większości przypadków wyniesie 9%.

„Nie ma zgody, żeby pracownik płacił składkę zdrowotną na poziomie kilkuset złotych miesięcznie, a prezesi dużych korporacji tylko kilkadziesiąt złotych. Tu zdania nie zmieniamy.”

-podkreślał minister finansów. Rząd chce także wprowadzić podatek od wielkich koncernów. Wszystko ze względu na to, że zmiany podatkowe zmniejszą wpływy NFZ aż o ponad 4,5 mld złotych.

Wprowadzenie zmian zaplanowane jest na 1 stycznia 2022 roku. Bilans Polskiego Ładu to 16,5 miliona złotych, które, jak podkreśla Sarnowski, zostaną w kieszeniach podatników. Dodał, że nazwanie Polskiego Ładu podwyżką podatków jest dużym nieporozumieniem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c