Minister o powrocie do szkół starszych roczników. Podaje możliwy termin

Minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do zmian w obostrzeniach zapowiedzianych na środowej konferencji. Minister wciąż przebywa w izolacji domowej po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa. Podkreśla, że czuje się dobrze. 

fot. Pexels

W porannej rozmowie RMF FM, minister zdrowia Adam Niedzielski odniósł się do zmian obostrzeń ogłoszonych na środowej konferencji prasowej.

Odpowiadając na pytanie dotyczące zakazu noszenia przyłbic, minister odpowiedział, że „według najnowszych badań, przyłbice stanowią zaledwie 2% zabezpieczenia, podczas gdy maseczka chirurgiczna zabezpiecza w 90%, a  materiałowa, to zabezpieczenie na poziomie 60%”.

 Minister zdrowia podał również, że znoszenie obostrzeń będzie odbywać się, gdy będzie spadać przede wszystkim liczba osób hospitalizowanych a nie liczba zakażonych. „Jeżeli spadnie liczba osób z ciężkim przebiegiem choroby COVID-19, wtedy rząd podejmie kroki w kierunku dalszych luzowań obostrzeń”.

W odpowiedzi na kwestię powrotu starszych uczniów do nauczania stacjonarnego, Adam Niedzielski powiedział, że zależne to będzie od normowania się trzeciej fali pandemii, ale chciałby, żeby dzieci wróciły do szkół już po Świętach Wielkiej Nocy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c