Minister podał realny termin powrotu do szkół. Zapowiedział również system egzaminów

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podał realny termin powrotu do szkół, uczniów klas starszych. Czy długo wyczekiwana informacja spełni się po Świętach Wielkanocnych?

Fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Mimo, że trzecia fala pandemii wciąż się wzmaga a swój szczyt ma osiągnąć w granicach Świąt Wielkanocnych, minister optymistycznie patrzy na powrót do szkół klas starszych.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział w porannej rozmowie w TVP Info, że egzamin ósmoklasisty oraz egzaminy maturalne powinny odbyć się w trybie stacjonarnym.

Jednocześnie minister odniósł się do powrotu uczniów klas starszych do szkół.

„Jeżeli uda się powstrzymać tę trzecią falę koronawirusa – a mam nadzieję, że tak będzie dzięki odpowiedzialności całego społeczeństwa – to rzeczywiście jest możliwy powrót do nauczania stacjonarnego w perspektywie poświątecznej, czyli perspektywie jakiegoś półtora miesiąca. Kwiecień jest realny” – powiedział Przemysław Czarnek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c