Minister Środowiska: „naprawa kolektorów przesyłowych za 40 mln zł to chyba taśmą klejącą była robiona”

„Kolejna awaria Czajki i znów ścieki płyną do Wisły. Ostatnia naprawa kolektorów przesyłowych za 40 mln zł to chyba taśmą klejącą była robiona przez pana Trzaskowskiego” – skomentował dzisiejszą awarię Minister Środowiska Michał Woś.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

„Dzisiaj doszło do awarii rury przesyłowej do oczyszczalni Czajka. Aby zapewnić bezpieczny odbiór ścieków od warszawiaków, na czas awarii MPWiK rozpoczął awaryjny zrzut ścieków do Wisły. Dla zminimalizowania skutków tego zrzutu uruchomiliśmy ozonowanie. Spółka rozpoczęła także mechaniczne oczyszczanie ścieków.

Dodatkowo, uruchomiliśmy też codzienne badanie wody w Wiśle na odcinku warszawskim oraz Warszawa – Płock. Wyniki badań będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej MPWiK oraz w mediach społecznościowych spółki. Awaria nie ma wpływu na jakość wody dostarczanej warszawiakom.
Właściwe służby państwowe już zostały poinformowane, a prezydent

Rafał Trzaskowski

powołał sztab kryzysowy – po posiedzeniu i pierwszych ustaleniach poinformujemy o skali problemu i dalszych działaniach.” – informuje stołeczny ratusz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c