Minister środowiska zawiadomił prokuraturę. Chodzi o budowę osiedla w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego

Michał Woś zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z prywatnych inwestorów, który rozpoczął budowę osiedla w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. 

Fot. Pixabay

Osiedle ma składać się z 15 budynków postawionych w gminie Stare Babice,  na terenie otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego i rezerwatu przyrody „Łosiowe Błota”. Inwestor rozpoczął budowę, powołując się na ustawę  przeciwdziałaniu COVID-19.

„Dotyczy to jednak szczególnych okoliczności inwestycji, związanych m.in. z koniecznością pilnego poszerzenia bazy do udzielania świadczeń zdrowotnych. Inwestor ogłosił więc, że w domach jednorodzinnych będą odbywać kwarantannę osoby mogące być zakażone koronawirusem, a domy będą odkażone i sprzedane dopiero po zakończeniu pandemii.”

-tłumaczy jednak Ministerstwo Środowiska.  Według Michała Wosia, inwestor próbuje ominąć przepisy. Dodaje, że parki narodowe, szczególnie rezerwaty, podlegają rygorystycznym przepisom ochronnym, które wykluczają takie inwestycje. Uważa, że taka sytuacja jest niedopuszczalna.

Jak poinformował resort środowiska, nastąpiło złamanie prawa związane z budową osiedla domów jednorodzinnych w otulinie parku narodowego. Dlatego sprawa została skierowana do prokuratury.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c