Minister zdrowia chce upaństwowić ratownictwo medyczne?

Szef resortu zdrowia komentował dziś na antenie radia RMF FM między innymi protest ratowników medycznych. Zwrócił uwagę na trudności z porozumieniem się ze strajkującymi oraz pomysł upaństwowienia ratownictwa medycznego.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Protest ratowników medycznych trwa już jakiś czas, a sytuacja, pomimo spotkań z przedstawicielami resortu, z dnia na dzień staje się coraz bardziej napięta. Ratownicy oczekują podwyżek i lepszej jakości pracy, wszystkie postulaty został przedstawione już rządowi. Wczoraj wiceminister zdrowia zapewnił, że pieniądze wkrótce się pojawią.

Dziś głos w tej sprawie zabrał Adam Niedzielski. Szef resortu mówił o tym, czy jest jakakolwiek szansa na porozumienie między rządem a pracownikami ochrony zdrowia. Zauważył, że są trzy fronty, na których prowadzone są rozmowy, a z ratownikami doszło do porozumienia systemowego. Jednak problem polega na tym, że jego realizacja nie przebiega tak dobrze, jak początkowo zakładano. Minister zwrócił uwagę na jeden poważny problem.

„Widzę, że te konflikty między pracodawcą a ratownikami prowadzą do blokady. Poważnie zacząłem się zastanawiać, czy ratownictwo medyczne nie powinno jednak zostać w jakiś sposób upaństwowione.”

-powiedział Adam Niedzielski. Podkreślił, że w ratownictwie niezbędne jest podjęcie jakiegoś kroku, aby stacje podlegały w większym stopniu chociażby wojewodom.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c