Minister zdrowia o bonusach dla osób, które się zaszczepią! Jakie?

Adam Niedzielski przekazał, że ruszyła faza przygotowująca do rozpoczęcia narodowego programu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Zaznaczył, że ma dobrą informacje dla osób, które się zaszczepią. Będą oni mogli skorzystać z bonusów. Oznacza to, że będą obostrzenia, których nie będą musieli przestrzegać.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Minister zdrowia mocno zachęcał wszystkich do szczepień, które już wkrótce mają pojawić się w Polsce. Zaznaczył, że będą zachęty, które będą powodowały, że osoby zaszczepione nie będą podlegać wybranym obostrzeniom. To ważna akcja, ratująca życie, a więc powinna być mocno wspierana.

Jak dodał profesor Andrzej Horban, trudno wyobrazić sobie, że rząd będzie każdemu za szczepionkę dawał lizaka w punkcie szczepień, a będą to inne korzystne dla tej grupy osób udogodnienia. Nie wiadomo jednak jakie dokładnie, wciąż trwają rozmowy i nie podjęto jeszcze ostatecznej decyzji.

Przekazano, że zgodnie z ustaleniami ekspertów z Unii Europejskiej, szczepionki nie zostaną wprowadzone do obiegu aż nie będzie stuprocentowej pewności, że są bezpieczne i skuteczne. Efekty szczepień mają pojawić się po około 6 tygodniach po drugiej dawce. Dodano też, że szczepionka nie modyfikuje genetyki, wbrew opiniom antyszczepionkowców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c