Minister zdrowia o COVID-19:”To są fakty, a nie insynuacje!”

Fot. Piotr Molecki/East News

Minister zdrowia opublikował na Twitterze wpis, informujący o analizie dotyczącej COVID-19, opublikowanej w piśmie „The Lancet”.  Chodzi o badania, które wskazują, że utrzymanie co najmniej metrowego dystansu społecznego, ochrona oczu i noszenie maseczek to najskuteczniejsze metody walki z koronawirusem. Udowodniono to na podstawie ponad 170 obserwacyjnych badań sprawdzających sposoby walki z wirusem.

„Zarówno dystans jak i maski mają istotne znaczenie w ograniczeniu transmisji koronawirusa. To wnioski ze 172 badań podsumowanych w metaanalizie opublikowanej przez @TheLancet. To są fakty a nie insynuacje!”

-napisał Adam Niedzielski.

Autorzy badania uważają, że jest to kluczowe do opanowania pandemii i każdy kraj powinien wprowadzić takie zalecenia. Polski minister zdrowia w ciągu ostatnich dni mocno podkreślał, że w tej chwili najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego dystansu, używanie maseczek i częsta dezynfekcja.

We wpisie zaapelował do wszystkich, którzy uważają, że koronawirus jest jedynie wymysłem, aby przeczytali wnioski badań opublikowanych w magazynie i zdali sobie sprawę, że takie są fakty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c