Minister zdrowia o dzisiejszej liczbie zakażeń: „To bardzo niepokojący sygnał”

Dziś odnotowano prawie 11 tysięcy nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Polsce. W porównaniu z ubiegłym tygodniem, kiedy w poniedziałek liczba ta wyniosła około 6 tysięcy przypadków, jest to ogromna różnica. Swój niepokój wyraził minister zdrowia, Adam Niedzielski. 

Fot. KPRM

Trzecia fala pandemii nabiera tempa. W ciągu ostatniej doby przybyło aż 11 tysięcy nowych przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Jest to bardzo wysoka liczba, chociażby porównując z danymi z ubiegłego poniedziałku. Pocieszający jest fakt, że znacznie mniej osób zmarło w skutek zakażenia koronawirusem.

Jednak tak wysoka liczba jest mocno niepokojąca, szczególnie, że według ekspertów i rządu, nie osiągnęliśmy w Polsce jeszcze szczytu trzeciej fali epidemii COVID-19. Swoje zaniepokojenie wyraził na Twitterze również minister zdrowia, Adam Niedzielski.

-napisał minister zdrowia. Prawdopodobną przyczyną większej ilości zakażeń jest brytyjska mutacja koronawirusa, która jest znacznie bardziej zaraźliwa niż oryginalna wersja wirusa SARS-CoV-2. Czy w związku z tak wysoką liczbą przypadków zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia? Niewykluczone, że wkrótce głos w tej sprawie zabierze rząd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c