Minister zdrowia o nowym szpitalu tymczasowym w województwie mazowieckim: „Połowa łóżek jest już zajęta”

Od soboty uruchomiono nowy szpital tymczasowy w Radomiu. Placówkę skierowaną dla zakażonych koronawirusem odwiedził dziś premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. Przekazali najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania placówki. 

Fot. Shutterstock

Dziś Mateusz Morawiecki wraz z Adamem Niedzielskim złożyli wizytę w nowym szpitalu tymczasowym w Radomiu. Placówka miała być uruchomiona jeszcze w styczniu, ale ze względu na przedłużające się rozmowy między Radomskim Szpitalem Specjalistycznym a Totalizatorem Sportowym, ostatecznie zaczęła przyjmować pacjentów od ubiegłej soboty.

I jak się okazuje, już połowa łóżek covidowych jest zajęta przez osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2. W sumie miejsc dla chorych jest przygotowanych w tej chwili 80. Jak podkreślił minister zdrowia, placówka jest skierowana nie tylko dla mieszkańców regionu, ale również dla osób m.in. z Warszawy i okolic.

Szpital tymczasowy powstał w nowym Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Trafiają do niego pacjenci, którzy nie wymagają intensywnej terapii, ponieważ dopiero w kwietniu ma zostać oddany do użytku OIOM z 20 łóżkami podłączonymi do respiratorów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.