Minister zdrowia podał kiedy będzie tysiąc przypadków dziennie. Obostrzenia już za tydzień?

Minister zdrowia Adam Niedzielski prognozuje, że tysiąc przypadków dziennie możemy osiągnąć już w przyszłym tygodniu. Zgodnie z jego zapowiedzią, rząd zacznie myśleć o wprowadzeniu restrykcji.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dynamika, czyli te wzrosty z tygodnia na tydzień, jest naprawdę bardzo duża. To nie jest kwestia końca września, tylko już przyszłego tygodnia, kiedy taka liczba pojawi się w kolejnym komunikacie – powiedział na antenie TVP minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister przyznał, że nie widzi szansy, by więcej Polaków chciało się zaszczepić. Dodał, że być może zmieni to sam wirus. Szczyt czwartej fali ma nastąpić na przełomie października i listopada. Prognozuje się, że zakażenia mogą osiągnąć nawet 20 tys. dziennie.

Obecnie najwięcej mieszkańców zaszczepiło się w Podkowie Leśnej (68,6 proc), we Wronkach (67,1 proc.) oraz w Warszawie (66,8 proc.). W pierwszej dziesiątce znajdują się też inne duże miasta w tym Poznań (66,1 proc.), Wrocław (64,5 proc.) i Kraków (63,4 proc.). Miasta te mogą liczyć na wprowadzenie obostrzeń najpóźniej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c