Minister zdrowia przedstawia program Domowej Opieki Medycznej!

Rząd uruchamia nowy system opieki nad pacjentami, którzy przechodzą zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Program Domowej Opieki Medycznej został przedstawiony podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia. 

Podczas dzisiejszej konferencji ministra zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowy system opieki nad chorymi na koronawirusa pacjentami. Program nosi nazwę Domowa Opieka Medyczna i jak mówił minister, chce, aby objąć nim wszystkich pacjentów z dodatnim wynikiem testu na COVID-19.

Jak dodał Adam Niedzielski, program ten jest bardzo realnym narzędziem do walki z dużą ilością zgonów z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ma to pomóc wielu osobom, które np. nie zdążyły na czas trafić do szpitala.

Do programu Domowej Opieki Medycznej dodaje osobę przechodzącą zakażenie lekarz POZ. Następnie czynności wykonywane są przez specjalne zespoły, które przekażą pulsoksymetr osobie chorej i go od niej odbiorą. Będą też nadzorować stan osoby zakażonej. Dzięki temu będzie można zdalnie obserwować sytuacje zdrowotną.

Podczas konferencji zwrócono też uwagę na bardzo proste  w obsłudze urządzenie. Zaprezentowano na przykładzie Adama Niedzielskiego jak łatwy jest pomiar. Wyniki badania po wprowadzeniu do aplikacji będą przesyłane do systemu monitorowania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c