Minister Zdrowia: tysiąc zakażeń jeszcze w tym tygodniu. Co z obostrzeniami?

Ponad 99,4 proc. nowo diagnozowanych przypadków to wariant Delta – powiedział Minister Zdrowia i dodał, że barierę tysiąca przypadków dziennie powinniśmy osiągnąć jeszcze w tym tygodniu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister Zdrowia podał też dane dotyczące zakażeń. Widać, że najwięcej jest ich w powiatach, gdzie odnotowano najmniej szczepień.

Jak powiedział Adam Niedzielski osoby zaszczepione to zaledwie 0,9 proc. osób przyjmowanych do szpitala w związku z zakażeniem Covid-19. 99,1 proc. to osoby, które nie przyjęły szczepienia. Podobne statystyki dotyczą zgonów. 98 proc. z niech dotyczy osób niezaszczepionych. – Szczepienia dają ewidentną ochronę. To nie są wyniki badań, widać to z danych – podkreślił szef resortu zdrowia.

Obecnie największa liczba zakażeń dotyczy województw lubelskiego i podkarpackiego. – Najgorszą sytuację mamy w woj. lubelskim – 5 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Dalej są woj. podlaskie, zachodniopomorskie, podkarpackie. W lubelskim odsetek pozytywnych testów wynosi 5 proc. – sprecyzował.

W tych regionach jest też najniższy wskaźnik wyszczepienia. Na pytanie o obostrzenia odpowiedział, że poniżej 1000 zakażeń dziennie nie będzie dyskusji o ewentualnym wprowadzaniu obostrzeń. Przyznał jednak, że służby mają już przygotowany model podziału kraju na strefy zielone, żółte oraz czerwone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c