Minister zdrowia ujawnia dzisiejszą liczbę zakażeń. Kolejny próg przekroczony!

Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce został przekroczony próg 2,5 tysiąca zakażeń. Zaznaczył, że w ubiegłym roku o tej porze zakażeń było już ponad 5 tysięcy dziennie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś na antenie TVN24 Adam Niedzielski pytany był i sytuację pandemiczną w Polsce. Przyznał, że po raz pierwszy podczas czwartej fali przekroczony został próg 2,5 tysiąca zakażeń. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w maju, kiedy odnotowano 2 897 zakażeń.
Dziś liczba ta wynosi dokładnie 2 640.

Minister zdrowia dodał, że cały czas w Polsce mamy do czynienia z wysoką dynamiką wzrostu zakażeń. Zaledwie w porównaniu do ubiegłego tygodnia to wzrost o ponad pięćdziesiąt procent. Zaznaczył jednak, że podczas fali COVID-19 w 2020 roku, o tej samej porze było już ponad pięć tysięcy zakażeń dziennie.

Według informacji Polsat News ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło 40 osób. Adam Niedzielski podkreślił jednak, że rząd póki co wciąż nie planuje wprowadzić lockdownu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.