Minister Zdrowia ujawnia plan obostrzeń

Minister Zdrowia ujawnia plan obostrzeń na czwartą falę. Liczba zakażeń będzie miała mniejsze znaczenie niż liczba osób zaszczepionych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jeśli będą więc dwa regiony ze zbliżoną liczbą zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców, to większe obostrzenia będą wprowadzane tam, gdzie poziom zaszczepienia jest niższy, a tym samym ryzyko rozprzestrzeniania zakażenia większe. Jednocześnie tam, gdzie poziom zaszczepienia jest niższy, tam jest zagrożenie zwiększoną hospitalizacją, co również musimy brać pod uwagę – wyjaśnił minister zdrowia w rozmowie z PAP.

Województwa z najmniejszym współczynnikiem to obecnie podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie.

Najwięcej osób zaszczepionych ma województwo mazowieckie. Przodują tu głównie Podkowa Leśna z wszczepieniem i Warszawa. Tam obostrzenia pojawia się najpóźniej. Dobrze jest także na Dolnym Śląsku oraz w woj. pomorskim i zachodniopomorskim. Małopolska znajduje się mniej więcej w połowie zestawienia, ale są gminy gdzie współczynnik wyszczepienia jest bardzo niski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c