Minister zdrowia zapowiedział zmiany dotyczące kwarantanny

Wczoraj podczas konferencji premiera i ministra zdrowia, Adam Niedzielski zapowiedział zmiany związane z odbywaniem kwarantanny. Osoba mieszkająca z zakażonym będzie trafiała na izolację automatycznie. Dodatkowo pojawią się zmiany w testach na COVID-19.

Fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Wczoraj podczas konferencji minister zdrowia zwrócił uwagę na zmiany, które pojawia się dla mieszkających z zakażonymi koronawirusem. Takie osoby zostaną automatycznie wpisane na kwarantannę. Jak dodaje minister, zadzwoni pracownik sanepidu, który załatwi formalności, ale nie będzie trzeba czekać na decyzję, izolacja automatycznie się rozpocznie.

Dodatkowo zmiany pojawią się również w testach potwierdzających obecność wirusa SARS-CoV-2.

„Testy antygenowe wykonywane dla pacjenta objawowego są taką samą podstawą stwierdzenia koronawirusa jak PCR-owe. Zmieniamy w ten sposób definicję krajową przypadku. Teraz nie tylko test PCR-owy, ale test antygenowy i objawy będzie oznaczać, że osoba jest przypadkiem pozytywnym. Jest to zmiana, która umożliwia szybkie testowanie.”

-tłumaczył Adam Niedzielski. Do tej pory zasada była taka, że nawet po użyciu testu antygenowego, trzeba było wykonać i tak jeszcze test PCR-owy, który potwierdził zakażenie COVID-19. Jak dodał minister, w zmianach chodzi o wprowadzenie testów antygenowych na większą skalę, np. na izby przyjęć i SOR-y.

Wczoraj padł kolejny rekord zakażeń dobowych. Przybyło prawie 22 tysiące chorych. W związku z wciąż pogarszającym się stanem epidemiologicznym, rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia. Zamknięte również są od dziś do poniedziałku cmentarze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c