Ministerstwo Klimatu i Środowiska o zaśmiecaniu środowiska. Będzie radykalne zaostrzenie kar?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska proponuje radykalne zaostrzenie kar dla trucicieli i śmiecących. Kwoty mogą być nawet 10 razy wyższe, niż są w tej chwili!

Fot. Pixabay

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało informację, że wkrótce zostanie opublikowany projekt zaostrzający odpowiedzialność karną i wykroczeniową za działania przeciwko środowisku. Jak tłumaczy „Dziennik Gazeta Prawna”, rządzący chcą, aby zwiększyły się kary za działania wymierzone w środowisko.

Wśród najważniejszych zmian byłaby np. kara do 25 lat pozbawienia wolności za działania narażające na utratę zdrowia i nielegalna działalność transgraniczna. Przykładem takiego postępowania jest między innymi sprowadzanie toksycznych odpadów. W tej chwili za te przestępstwa można otrzymać karę maksymalnie 12 lat więzienia.

Dodatkowo, resort chciałby podwyższyć maksymalną karę za śmiecenie, z którym Polacy mają ogromny problem. Kwota wynosiłaby 5 tysięcy złotych,  a nie jak do tej pory- 500 złotych. Jest też pomysł, żeby wprowadzić dodatkową karę, a mianowicie obowiązkowe sprzątanie, nie tylko po sobie, ale i po innych śmiecących.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c