Ministerstwo ostrzega przed fake newsem! Chodzi o 500+

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opublikowało oświadczenie, w którym ostrzega przez krążącym w internecie fake newsem dotyczącym prowadzenia prac nad zakończeniem programu Rodzina 500 Plus.  Jak zapewnia, pieniądze na świadczenia są i wypłaty będą kontynuowane. 

W internecie pojawiły się fałszywe informacje odnośnie zawieszenia wypłat w ramach programu Rodzina 500 Plus. Wszystko z powodu pandemii, która rzekomo mocno wpłynęła na finanse w Polsce. Miałoby do tego dojść od 1 stycznia 2021 roku.  Tak się jednak nie stanie, a Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapewnia, że świadczenia w dalszym ciągu będą istnieć.

Rodzice, którzy otrzymują pieniądze nie mają powodów do obaw. Na Twitterze resort opublikował specjalny komunikat, w którym tłumaczy, że nie ma żadnych prac zmieniających wypłaty świadczenia wychowawczego 500+. I zapewnia, że środki na to wciąż są, pomimo pandemii COVID-19.

 

Świadczenie w wysokości 500 złotych miesięcznie wypłaca się na każde dziecko jego rodzicom lub opiekunom prawnym. Wsparcie przyznawane jest aż do ukończenia 18 roku życia. Nie obowiązuje kryterium dochodowe, a więc zarobki nie wypływają świadczenie 500+.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c