Ministerstwo przygotowuje się na kolejną falę epidemii

Ministerstwo Zdrowia przygotowuje się na scenariusz pojawienia się jesienią kolejnej falii epidemii – powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Fot. Piotr Molecki/East News

My w Ministerstwie Zdrowia przygotowujemy się na jesień. Mamy oczywiście brany pod uwagę wariant, kiedy pojawi się kolejna fala, ale ja absolutnie nie chcę tutaj nikogo straszyć i przesądzać, że się pojawi, bo tego prawdopodobieństwa nie oceniamy zbyt wysoko. Natomiast my musimy się przygotować logistycznie – powiedział.

Dodał, że badania pokazują, że blisko 60 proc. badanych osób ma przeciwciała. Szczepienia również idą zgodnie z planem. W tym momencie szczepionek jest dużo i zapisanie sie na bliski termin w swojej okolicy nie stanowi już problemu. Dane z 15 czerwca mówią o wykonanych 24 687 629 szczepieniach. W pełni zaszczepionych jest 9 929 923 osoby. Pierwszą dawkę otrzymało 15 549 895 osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c