Ministerstwo Zdrowia informuje o liczbie zakażeń. Nie jest dobrze!

Wiceminister zdrowia przekazał dziś rano informacje na temat liczby dziennych przypadków zakażeń koronawirusem. Zwrócił uwagę na niepokojący trend.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak przekazał dziś rano na antenie Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, liczba przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2 we wtorek wynosi powyżej  400. Jest to aż o ponad 42% więcej niż w ubiegłym tygodniu. Rośnie także liczba osób przebywających w szpitalach. Zaledwie w ciągu doby z powodu COVID-19 przybyło 41 pacjentów.

Wiceminister zaapelował o szczepienie się, dodając, że to właśnie osoby niezaszczepionych najczęściej wymagają hospitalizacji. W tej chwili jedynie podanie preparatu przeciwko COVID-19 może nas uchronić przed zagrożeniem zdrowia i życia jakie niesie zakażenie.

Waldemar Kraska był także pytany o prognozy dotyczące kolejnej fali pandemii. Zaznaczył, że około 15 września będą dopiero miarodajne prognozy. Wpłynie na to między innymi powrót dzieci do szkół czy powroty Polaków z wakacji.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c