Ministerstwo Zdrowia informuje o niepożądanych odczynach poszczepiennych. Ile było w Polsce?

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o niepożądanych odczynach poszczepiennych w Polsce. Do tej pory zgłoszono ich 16 320. Jednak w większości były one łagodne i niegroźne.

Fot. Pixabay

Wciąż wielu Polaków boi lub nie chce zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Głównie obawy dotyczą krótkiego czasu produkcji preparatów i ewentualnych skutków jej przyjęcia. Jak jednak podkreślają eksperci oraz lekarze, ryzyko zaszczepienia się i niepożądanych odczynów jest dużo mniejsze niż ryzyko zakażenia i ciężkiego przebiegu choroby, a nawet zgonu.

Na stronach rządowych właśnie pojawiły się informacje dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych. Dane mówią o zgłoszonych 16 320 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Co istotne, w większości są one łagodne, czyli np. ból lub zaczerwienienie w miejscu ukłucia czy ból głowy.

Jak dodano, w Polsce dawkę przypominającą szczepionki na COVID-19 przyjęło 2 886 618 osób. Liczba wszystkich wykonanych w naszym kraju szczepień przeciwko koronawirusowi wyniosła ponad 42 mln. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,4 mln obywateli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c