Ministerstwo Zdrowia ostrzega: „W zakresie przyłbic, kominów i szalików nie będzie miękkiego podejścia”

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, że w kwestii zmian dotyczących zakrywania ust i nosa, będzie dość kategoryczny zakaz używania do tego przyłbic, kominów czy szalików. Jak dodał, nowe przepisy powinny zostać ogłoszone w dniu jutrzejszym.

Podczas konferencji prasowej głos w sprawie zmian przepisów dotyczących zasłaniania ust i nosa zabrał rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Zaznaczył, że w zakresie przyłbic, kominów czy szalików nie będzie podejścia „miękkiego”. Oznacza to, że pojawi się dość kategoryczny zakaz używania do osłony takich rzeczy.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia dodał, że nowe przepisy są najprawdopodobniej kwestią jutrzejszego dnia, kiedy to minister zdrowia ogłosi nowe podejście do obostrzeń w ramach rozporządzenia epidemiologicznego w Polsce.

Podobne słowa można było usłyszeć wczoraj z ust Michała Dworczyka. Szef KPRM przekazał, że przyłbice czy szaliki są dużo gorszym środkiem ochrony indywidualnej niż maseczka, szczególnie ta chirurgiczna czy FFP2 i FFP3.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c