Ministerstwo Zdrowia zaniepokojone sytuacją pandemiczną na Mazowszu!

Jak informuje rzecznik Ministerstwa Zdrowia po podaniu nowych danych dotyczących dziennej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, bardzo duży niepokój resortu budzi to, co dzieje się między innymi w województwie mazowieckim. Zakażonych jest 70 osób na 100 tysięcy mieszkańców. 

Fot. Shutterstock

Sytuacja pandemiczna w Polsce jest coraz cięższa. Bardzo duża liczba zakażeń dotyczy dwóch województw: mazowieckiego i śląskiego. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że resort jest bardzo zaniepokojony tak wysoką liczbą przypadków.

Wojciech Andrusiewicz komentując sytuację epidemiczną podkreślił, że przed nami bardzo trudne dni i tygodnie i to wiele zależy od nas samych. Przekazał, że resort potrzebuje około dwóch tygodni na ocenę efektu wprowadzonych restrykcji i podjęcie decyzji co dalej.

Podkreślił jednak, że jeśli chcemy jeszcze tej wiosny poczuć jakiekolwiek luzowanie obostrzeń, to musimy stosować się do wszelkich zasad bezpieczeństwa. W tej chwili najlepszym rozwiązaniem jest przede wszystkim unikanie kontaktów społecznych i przejście na pracę zdalną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c