Miód w zamian za pomoc chorym na nowotwór

Fundacja Hospicjum Onkologiczne im. Krzysztofa, mieszcząca się na Ursynowie, oferuje sprzedaż miodu z własnej pasieki w zamian za cegiełki dla pacjentów chorych na nowotwory. 

Fot. Pixabay

Miód można kupić w fundacji, a także podczas Ursynowskich Targów Zdrowej Żywności, które w tym roku odbędą się 2 sierpnia, 20 września i 11 października.

Pasieka, z której pobierany jest miód znajduje się tuż obok, bo pomiędzy budynkiem fundacji a ulicą Polskie Drogi. Tam od 4 lat produkowany jest przez pszczoły, którymi zajmuje się Wojciech Domański z pasieki Miody Domańskich.

„Szkodliwe dla człowieka miejskie powietrze nie oddziałuje negatywnie na pszczoły. Co więcej świetnie oczyszczają one z zanieczyszczeń miód. Dlatego to właśnie miasto staje się dla nich bastionem, a miód z miasta najlepszym jakościowo”

-przekazał portalowi Haloursynow.pl

Fundacja od 30 lat pomaga osobą zmagającym się z nowotworami.  Aby wszystkim pomóc potrzeba około milion złotych miesięcznie, a NFZ nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów leczenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c