Mistrz parkowania z centrum handlowego. Co grozi kierowcom za niedbałe parkowanie?

Często w  internecie pojawiają się zdjęcia kierowców, którzy parkują na miejscu dla niepełnosprawnych, zajmują dwa miejsca lub stają na chodniku nie zostawiając miejsca dla przechodniów, nie mówiąc już o wózkach dla dzieci. Teraz w serwisie wykop.pl pojawiło się zdjęcie kierowcy, który zawstydził wszystkich innych. Zajął trzy miejsca jednocześnie.

newTween / Wykop.pl

newTween / Wykop.pl

Jeżeli na parkingu nie byłoby linii kierowca nie złamałby prawa. Jeżeli jednak są one wyznaczone, za takie zachowanie grozi 1 punkt karny i 100 zł mandatu. Zasada ta, jako jedna z nielicznych, obowiązuje też w centrach handlowych.

Przy okazji przyjrzeliśmy się też innym przepisom ruchu drogowego. Tydzień temu dostaliśmy zdjęcie samochodu, którego kierowca zaparkował się na miejscu dla niepełnosprawnych. Zerkając do przepisów okazało się, że 500 zł i 5 punktów karnych to traktowanie ulgowe. W uzasadnionych przypadkach (mały parking, łamanie zakazu po raz drugi, brak skruchy kierowcy), policja lub straż miejska mogą nakazać odholowanie samochodu na parking strzeżony. Jeżeli będziemy chwili go odebrać zapłacimy dodatkowo 400 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.