Młoda dziewczyna spała w autobusie. Pod kocem znaleziono jeszcze kogoś

Nad ranem strażnicy miejscy odnaleźli uciekinierkę z domu dziecka. Dziewczyna spała w autobusie miejskim. Pod kocem znaleziono kogoś jeszcze.

Fot. Straż Miejska

Strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego, którzy 13 grudnia ok. godz. 5.20 kontrolowali pętlę autobusową przy Rondzie Wiatraczna, zauważyli w jednym z autobusów dwie śpiące pod kocem osoby.

Obudzona dziewczyna okazała się 16-latką. Obok spał jej pełnoletni lecz bezdomny chłopak. Dziewczyna powiedziała, że jest w ciąży i prosiła żeby dać jej spokój. Wezwano patrol policji.

Jak ustalili policjanci nieletnia jest wychowanką jednego z domów dziecka. Jej ucieczkę zgłoszono poprzedniego dnia. Nie było to pierwsze zgłoszenie. Dziewczyna uciekała już kilkukrotnie, a podczas ucieczek najczęściej nocowała z chłopakiem na klatkach schodowych, dworcach i w pustostanach.

Nieletnia została przez policję przewieziona do placówki i przekazana wychowawcom. Wracając do placówki powiedziała, że znowu ucieknie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.