Moda lat dwudziestych – panie

Moda odzwierciedla czasy, w których jest tworzona. Po skończonej wojnie nastąpił rozkwit trendów, których korzenie silnie tkwiły w sztuce, czerpiąc pełnymi garściami z futuryzmu, surrealizmu i art-deco. Lata dwudzieste przyniosły zmiany w sposobie myślenia i ubierania się. Gorsety zastąpiono wygodnymi, zwiewnymi sukienkami – wprost idealnymi do tańczenia modnego wówczas tanga i charlestona. Charakterystyczne sukienki z obniżonym stanem optycznie wyszczuplały sylwetkę.

FashionService1923.1924.FW.24CROP1
W latach dwudziestych święciły triumfy proste sukienki, z już wspomniana obniżoną talią. Na wieczór zakładano je przyozdobione tysiącami kolorowych, błyszczących cekinów i kamyków. Modne były frędzle i plisy. To właśnie wtedy Coco Chanel zaprojektowała klasyczną małą czarną!

Coco
Lata dwudzieste były czasem dodatków i detali. Niezwykle modne były okazale sznury pereł i urocze ażurowe, metalowe torebki. Buty były stabilne i wygodne. Na włosach noszono opaski – błyszczące lub z charakterystycznym detalem – np. pióro czy kwiat.

23893b
Na koniec ciekawostka – każda kobieta zna Chanel no 5. Kultowy zapach, który towarzyszy kolejnym pokoleniom modniś na całym świecie. Bez tego zapachu szafa żadnej kobiety, która ceni sobie klasykę nie jest kompletna.To właśnie wynalazek lat 20stych!

Chanel-No-5

Poniżej prezentujemy cala galerie trendów lat 20stych. Może znajdziecie inspirację 🙂

[gallery_bank type=”images” format=”thumbnail” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”” animation_effect=”” album_title=”false” album_id=”22″]


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.