Moderna rozpoczyna testy nad szczepionką nowej generacji!

Koncern Moderna przekazał, że rozpoczął fazę testów nowej szczepionki na koronawirusa. Preparat nowej generacji byłby dużo wygodniejszy chociażby ze względu na fakt, że można byłoby przechowywać go w standardowej lodówce.

Fot. Shutterstock

Firma Moderna jako jedna z pierwszych stworzyła szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W Polsce wciąż trwają szczepienia tym preparatem. Jednym z problemów jest jednak przechowywanie szczepionki, bowiem wymaga ona odpowiednio niskiej temperatury, dostępnej jedynie w specjalnie przygotowanym zamrażalniku.

W związku z tym koncern postanowił stworzyć nowy preparat, który mógłby być przechowywany w zwykłych lodówkach. Szczepionkę tę nazwano roboczo mRNA-1283. Jak tłumaczą naukowcy, nowy produkt  usprawniłby akcję szczepień w krajach, w których pojawiają się komplikacje z łańcuchem dostaw.

W tej chwili firma prowadzi badania, które ocenią bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki nowej generacji, również w przypadku nowej mutacji COVID-19, pochodzącej z RPA. Co ważne, preparat ten miałby być podawane pacjentom w jednej lub dwóch dawkach, odstępie 28 dni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c